Nederlands KennisCentrum voor Commissarissen en Toezichthouders

Onafhankelijk kennis- en communicatieplatform voor alle commissarissen en toezichthouders in Nederland.

Volg NKCC ook op

Headline:

 

Open brief NKCC aan de politiek inzake reparatiewet bestuur & toezicht

Als onafhankelijk en branche ongebonden kenniscentrum heeft het NKCC een open brief gezonden aan de politiek. Hierin pleiten wij voor de noodzakelijke kwaliteitsslag in toezicht en maar vooral voor een meer gedifferentieerde aanpak en vergroting van de flexibiliteit van het aantal toezichtfuncties die nu in de wet algemeen op vijf gesteld is.

Het NKCC heeft in de voorbije weken de diverse brancheorganisaties en betrokken partijen opgeroepen om de handen ineen te slaan. Wij hebben de politiek aangegeven dat wij graag bereid zijn constructief mee te denken en mee te werken aan regelingen die de noodzakelijke verbeteringen bevorderen. >> Lees verder

 

RvC's negeren fouten

Raden van commissarissen en audit committees gaan er regelmatig mee akkoord dat bedrijven belangrijke, door accountants geconstateerde afwijkingen in de jaarrekening niet corrigeren, maar dat die met elkaar worden gesaldeerd. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek van Nyenrode Business Universiteit.  >> Lees verder

Michael Sandel, het geweten van de wereldeconomie: ‘Niet alles is te koop’

24 mei 2012 Conferentie Michael J. Sandel ‘What Money Can’t Buy’ in de Aula Vrije Universiteit Amsterdam van 10.00 tot 15.00 uur. Speciaal aanbod voor NKCC-leden: korting op ticketprijs én gratis het bijbehorende boek ‘Niet Alles is te Koop’ van Sandel en 11 maanden het Filosofie Magazine.
Lees interview in Management Team 

Meer informatie >> Lees verder

  Commissaris: aansprakelijk voor overtredingen mededingingsregels?

Wake-up call! >> Lees verder
Jaap Winter

Jaap Winter pleit voor inhoud en verbinding in het commissariaat

Na de focus op monitoring en regelgeving wordt het weer tijd voor inhoud en verbinding in het commissariaat, vindt Jaap Winter, partner bij De Brauw Blackstone Westbroek en commissaris. Bij de nieuwe golf goed bestuur komt de focus nu vooral te liggen op goed gedrag. Lees verder >>


Nieuwe streefdatum inwerkingtreding Wet bestuur en toezicht: 1 juli 2012

Lees verder >>


NKCC ontwikkelt professioneel instrumentarium voor zelfevaluatie commissarissen

Het NKCC gaat een professioneel instrumentarium voor zelfevaluatie ontwikkelen voor Raden van Commissarissen en Raden van Toezicht. Dit kondigde NKCC-directeur Norbert de Melker aan tijdens de zesde Nationale Dag van Commissarissen en Toezichthouders, op 19 januari in het Scheveningse Kurhaus.

Lees verder >>

 

Rapport NationaalCommissarissen Onderzoek 2011

Lees verder >>
 

Commissarissen van (middel)grote ondernemingen jonger dan gedacht

Lees verder >>

NKCC BIJEENKOMSTEN

Donderdag 24 mei 2012: Conferentie met Hoogleraar Filosoof Michael J. Sandel
Lezing en debat met Alexander Rinnooy Kan, Saskia Stuiveling, Ab Klink, Herman Philipse en gemodereerd door Bas Heijne (NRC) en Margareth de Wit (CBE)
24 mei - 10.00 tot 15.00 uur - Aula VU - Amsterdam
NKCC Ledenkorting: Lees verder >>

Woensdag 30 mei 2012: ‘De biobased economy, een wereld van mogelijkheden’
De haven van Rotterdam vervult een sleutelfunctie in de ontwikkeling van de bio-based economy in Nederland. Bedrijven en organisaties kunnen bij de ontwikkeling van verduurzaming aanhaken. Commissarissen en toezichthouders spelen hierbij een belangrijke stimulerende rol. Sprekers: Ruud Lubbers en Pieter van Essen (Projectdirecteur Bioport Rotterdam) Lees verder >>

Woensdag 5 september 2012: Zomerbijeenkomst commissarissen en toezichthouders, traditioneel in Kasteel Moersbergen te Doorn.

Terugblik Nationale Dag van Commissarissen en Toezichthouders in Kurhaus te Scheveningen. Lees verder >>

Ernst & Young Loyens Loeff Capgemini

Kennis en Diensten Partners


logo
logo
logo

Nieuws en actualiteiten

Als onafhankelijk en branche ongebonden kenniscentrum heeft het NKCC een open brief gezonden aan de ..
Op 29 mei 2012 vindt op de Nyenrode Business Universiteit de officiële lancering plaats van het ..
RvC's negeren fouten.Raden van commissarissen en audit committees gaan er regelmatig mee akkoord da ..
Wake-up call! De NMa legde in 2010 boetes op aan vier commissarissen van Wegener. Lees meer over de ..

Bijeenkomsten

Conferentie met Hoogleraar filosofie Michael J. Sandal van Harvard, schrijver van het boek 'Rechtvaa ..
Op woensdag 30 mei organiseert het NKCC in samenwerking met het Biorenewables Business Platform en ..


NKCC Bijeenkomsten

       NKCC Bijeenkomsten

Zoek een commissaris

Zoek Commissaris

NKCC Lidmaatschap

NKCC Lidmaatschap

Sluit u aan bij het meest omvangrijke netwerk van commissarissen en toezichthouders.

Goed Bestuur

Goed Bestuur Website >>

Onafhankelijke opinieblad voor directies, commissarissen en leden van raden van bestuur en toezicht bij profit, non-profit en overheid
Lees meer op www.goedbestuur.nl